3 דברים שלא ידעתם על אחסון בענן

בשנים האחרונות נכנס הענן לעולם העסקים בסערה ושינה את האופן בו עסקים רבים מסתכלים על מערכות המחשוב שלהם. אפשרויות האחסון, הגיבוי והאבטחה שינו לגמרי את חוקי המשחק עבור עסקים רבים, והפכו את הפעולות העסקיות לקלות ומהירות יותר ואת רמת האבטחה לגבוהה יותר. אז הנה כמה דברים שבטח לא ידעתם על אחסון בענן.

 

מלך הגיבוי הבלתי מעורער

אם יש דבר אחד בו שירותי הענן התפרסמו בזכותו באופן חד משמעי הוא היכולת שלהם לגבות נתונים בצורה אמינה וטובה יותר מאשר בעבר. השימוש ברשת מחשבים וירטואלית ומרוחקת על פני כוננים קשיחים או שרתים הנמצאים במקום העבודה מבטיח את הזמינות של המידע בצורה טובה הרבה יותר. אין יותר סיבה לחשוש מקריסה של המחשבים או מנזק לכוננים שכן הגיבוי בענן נעשה על חוות שרתים גדולות המתוחזקות על ידי חברות אמינות ומקצועיות. בנוסף, מחשוב ענן לעסקים מבטיח שהנתונים מגובים באופן קבוע (ניתן לקבוע את תדירות הגיבוי באופן אישי) ובכך מתאפשרת חזרה לנתונים קודמים גם אם הגיבוי האחרון נכשל. מדובר ביכולת שימושית במיוחד במקרים של תקלות טכניות בלתי צפויות. כמו כן, לא מעט חברות יציעו שירותי אחזור מידע של לפחות חודש אחורה דבר אשר יכול להיות שימושי במקרה בו חלה תקלה ונמחק מידע חשוב בעקבות טעות אנוש.

 

זמינות מיידית על גבי כל הפלטפורמות

כיוון שמרבית טכנולוגיות הענן מבוססות על כלים אשר נעזרים בדפדפן, אין צורך בהתקנה של תוכנות מיוחדות על מנת לגשת לנתונים או להשתמש באפליקציות שונות. בנוסף, העובדה כי הנתונים נגישים מהדפדפן מאפשרת למשתמשים להגיע אליהם גם מטלפונים סלולריים או טאבלטים ולא רק מהמחשב האישי. עבור לא מעט עסקים מדובר בשובר שוויון של ממש שכן בתחומים רבים מרבית העבודה נעשית מהדרך או בפגישות עם לקוחות והזמינות המיידית של הנתונים הופכת את העבודה לקלה ונוחה הרבה יותר. במידה מסוימת השימוש במחשוב ענן יכול לחסוך עבור בעלי עסקים רבים השקעה במחשבים אישיים ולהעדיף הזנה של נתונים ופרטים למערכות הארגון באמצעות טלפונים וטאבלטים בלבד.

 

אבטחת מידע מהמעלה הראשונה

ראשית, גיבוי של הנתונים העסקיים על גבי מערכות ענן מהווה כלי אבטחה בפני עצמו מפני פורצים ודורשי כופר שונים. כך, גם במידה ומחשבי החברה נפרצו על ידי גורמים זדוניים והמידע בהם נחסם עד לתשלום כופר, בעל העסק יכול פשוט להסתמך על המידע הקיים בענן ולא להיכנע לדרישות המופרכות של הפורצים. בנוסף, המידע אשר נמצא בענן עצמו מאובטח בדרכים שונות כמו הצפנה של המידע, חומות אש, אנטי וירוסים ומערכות המונעות גישה לא מאובטחת כמו שירותי VPN. כלים אלו, יחד עם צוותי אבטחה ותמיכה של שירותי הענן, מאפשרים לכם  להיות בטוחים שהמידע העסקי שלכם שמור ובטוח ושאתם מוגנים מפני פריצות ודרישות שונות.

 

אולי תאהבו גם את