תמלול הקלטות השירות החדש של העולם הדיגיטלי

בעולם הדיגיטלי של היום, שירותי תמלול הקלטות נחוצים יותר מתמיד.

לאילו שימושים רלוונטיים שירותי התמלול, ואיך עושים זאת בפועל? בואו נתחיל.

 

תמלול הקלטות – מהו?

פעולת תמלול הקלטות הינה המרה של קבצי שמע לידי מסמך כתוב. לתמלול ההקלטות שימושים רבים, ביניהם שימוש בבית משפט, הרצאות, ראיונות, ישיבות מליאה ודירקטוריון ועוד.

 

איך עושים זאת?

תמלול הקלטות דורש ידע ומומחיות. התמלילן מאזין להקלטה, ובאותה עת, כותב את שנאמר באופן מדויק. כפי שמשתמע, לא מדובר בעבודה פשוטה, שכן על התמלילן להעביר את רוח הדברים ואת הטון בו הדברים נאמרו. כמו כן, על התמלילן להעביר לידי כתב כל רעש שנשמע, וכן לשקף גמגומים, היסוסים ושתיקות. בנוסף לכך, על התמלילן גם לעמוד כללי הפיסוק, שכן פיסוק במקום לא נכון, משנה את המשפט כולו.

 

תמלול לבית משפט

כאשר מעוניינים להגיש הקלטה לבית המשפט כראייה, יש צורך בתמלול מקצועי, שכן תמלול ההקלטה יסייע לשופט להבין את שנאמר במקרה. הקלטה שאינה מקצועית, יכולה להשפיע ולהפוך את תוצאות המשפט. בשל חשיבות הדיוק, את שירותי התמלול כדי לרכוש מחברה מקצועית, אמינה ומנוסה.

יש לציין כי בכדי שתמלול יתקבל כראיה, עליו לכלול תצהיר תמלול, כלומר, חוות דעת מומחה.

 

תמלול ראיונות

רבים האנשים אשר אוספים מידע דרך ראיונות, כאשר חוקרים ועיתונאים הם רק קצה המזלג. שירותי התמלול מסייעים לעיתונאים ולגורמים נוספים בעת יצירת כתבה או איגוד החומרים שהוקלטו בראיון, שכן מאפשרים התמודדות נוחה יותר אל מול החומרים הקיימים.

 

תמלול בזום

בשנים האחרונות נוכחנו כולנו לדעת ולגלות את יתרונות הזום ואת הפוטנציאל הגלום בו. דרך הזום ניתן לקיים לימודים, ישיבות, פגישות, דיונים ועוד. את הפגישה בזום ניתן להקליט ולהעביר לשירותי תמלול, כך שהתמלילן יעביר את ההקלטה לידי כתב, כך ייווצר מסמך כתוב אודות המפגש.

 

איכות השמע

לעיתים מדובר בהקלטה שאינה בעלת איכות שמע טובה, ומלאת רעשי רקע. לחברת התמלול עובדי סאונד מומחים, אשר מסייעים לזיקוק ההקלטה, ובאמצעות כך, מאפשרים לתמלילן להעביר את ההקלטה לידי כתב בצורה הטובה ביותר.

 

איש משפט

אולי תאהבו גם את

מהו ESIM ומהם היתרונות שלו 
מהו ESIM ומהם היתרונות שלו? 

הצורך בקישוריות מהירה ויעילה הפך כיום לחיוני יותר מתמיד. עם זאת, השימוש במכשירים ניידים בחו"ל עלול להיות יקר ומסובך עקב חיובי גלישה גבוהים וצורך בהחלפת

קראו עוד »