הבנת דירוג הידיים בפוקר: ההיררכיה של הידיים והערכים שלהן

פוקר הוא משחק קלפים פופולרי שממנו נהנים מיליוני אנשים ברחבי העולם. זהו משחק של מיומנות, אסטרטגיה ומזל הכולל הימורים ובלוף. אחד ההיבטים החשובים ביותר במשחק פוקר הוא הבנת מערכת דירוג הידיים. במאמר זה נדון בהיררכיית הידיים בפוקר ובערכים שלהן.

 

היסודות של דירוג ידי פוקר

בפוקר, שחקנים מקבלים יד קלפים, והמטרה היא לקבל את היד הטובה ביותר בסוף המשחק. יד מורכבת מחמישה קלפים, ויש שילובים שונים של קלפים שיכולים להרכיב יד. דירוג ידיים בפוקר מבוסס על ההסתברות לקבל את היד הספציפית הזו. ככל שההסתברות גבוהה יותר, כך דירוג היד גבוה יותר.

הבנת דירוג ידי פוקר

The Royal Flush

היד בעלת הדירוג הגבוה ביותר בפוקר היא ה-Royal Flush. זוהי יד שמורכבת מהאס, המלך, המלכה, הג'ק ו-10 מאותה צורה. ההסתברות לקבל שטיפה מלכותית נמוכה מאוד, והיא נחשבת ליד הקשה ביותר להשגה. אם לשני שחקנים יש שטיפה מלכותית, הקופה מתחלקת ביניהם.

 

סטרייט פלאש

היד השנייה בדירוג הגבוה ביותר בפוקר היא השטיפה. זוהי יד המורכבת מחמישה קלפים מאותה סדרה בסדר עוקב. לדוגמה, שטף ישר יכול להיות מורכב מה-2, 3, 4, 5 ו-6 של לבבות. אם לשני שחקנים יש סטרייט, השחקן עם הקלף הגבוה ביותר בסטרייט מנצח.

 

רְבִיעִיָה

היד השלישית בדירוג הגבוה ביותר בפוקר היא ארבע יחידות. זוהי יד שמורכבת מארבעה קלפים באותה דרגה, כמו ארבעה מלכים או ארבעה 10. הקלף החמישי ביד נקרא הבועט. אם לשני שחקנים יש ארבעה סוגים, השחקן עם הדירוג הגבוה יותר של ארבעה מסוג זה מנצח. אם לשני השחקנים יש את אותו הארבעה, השחקן עם הבועט בדירוג הגבוה יותר מנצח.

 

פול האוס

היד הרביעית בדירוג הגבוה ביותר בפוקר היא הבית המלא. זוהי יד המורכבת משלושה קלפים מאותו דרגה ושני קלפים בדרגה אחרת. לדוגמה, בית מלא יכול להיות מורכב משלושה מלכים ושני 5. אם לשני שחקנים יש בית מלא, השחקן בעל הדירוג הגבוה יותר מנצח. אם לשני השחקנים יש את אותם שלושה סוגים, השחקן עם צמד הדירוג הגבוה יותר מנצח.

 

פלאש

היד החמישית בדירוג הגבוה ביותר בפוקר היא ההדחה. זוהי יד המורכבת מחמישה קלפים מאותה סדרה, אך לא בסדר רציף. לדוגמה, סומק יכול להיות מורכב מ-2, 5, 7, 9, ומלך ספידים. אם לשני שחקנים יש שטיפה, השחקן עם הקלף בעל הדירוג הגבוה ביותר בשטף מנצח. אם הקלף בעל הדירוג הגבוה ביותר זהה, מושווה הקלף בעל הדירוג השני, וכן הלאה.

הבנת דירוג ידי פוקר

סטרייט

היד השישית בדירוג הגבוה ביותר בפוקר היא הסטרייט. זוהי יד שמורכבת מחמישה קלפים בסדר רציף, אך לא מאותה סדרה. לדוגמה, סטרייט יכול להיות מורכב מ-2 של לבבות, 3 של אלות, 4 של יהלומים, 5 של עלים ו-6 של לבבות. אם לשני שחקנים יש סטרייט, השחקן עם הקלף בעל הדירוג הגבוה ביותר בסטרייט מנצח.

 

שלישיה

היד השביעית בדירוג הגבוה ביותר בפוקר היא ה-3 of a kind. זוהי יד שמורכבת משלושה קלפים באותה דרגה, ועוד שני קלפים שאינם תואמים. הדירוג של השלושה קובע את המנצח אם לשני שחקנים יש אותה יד. אם לשני השחקנים יש את אותם שלושה סוגים, הדירוג הגבוה יותר של שני הקלפים הנותרים מנצח.

 

שני זוגות

היד השמינית הגבוהה ביותר בפוקר היא שני הזוגות. זוהי יד שמורכבת משני קלפים בדרגה אחת, שני קלפים בדרגה אחרת וקלף אחד שאינו תואם. אם לשני שחקנים יש שני זוגות, השחקן עם הזוג בעל הדירוג הגבוה ביותר מנצח. אם לשני השחקנים יש את אותו זוג בדירוג הגבוה ביותר, השחקן עם הצמד השני בדירוג הגבוה יותר מנצח. אם לשני השחקנים יש את אותם שני זוגות, השחקן בעל הקלף החמישי בעל הדירוג הגבוה יותר מנצח.

 

זוג

היד התשיעית הגבוהה ביותר בפוקר היא הצמד האחד. זוהי יד שמורכבת משני קלפים באותה דרגה, ועוד שלושה קלפים שאינם תואמים. אם לשני שחקנים יש זוג אחד, השחקן עם הזוג בעל הדירוג הגבוה ביותר מנצח. אם לשני השחקנים יש את אותו זוג, השחקן עם הבועט בעל הדירוג הגבוה ביותר מנצח.

 

קלף גבוה

היד עם הדירוג הנמוך ביותר בפוקר הוא הקלף הגבוה. זוהי יד שאין לה אף אחד מהשילובים הנ"ל, והמנצח נקבע לפי הקלף בעל הדירוג הגבוה ביותר ביד. אם לשני שחקנים יש את אותו קלף גבוה, הקלף השני בדירוג מושווה, וכן הלאה.

 

סיכום

הבנת שיטת דירוג הידיים בפוקר חיונית לכל שחקן שרוצה להצליח במשחק. הכרת ההיררכיה של הידיים והערכים שלהן יכולה לעזור לשחקנים לקבל החלטות טובות יותר בכל הנוגע להימורים ובלופים. חשוב לציין שדירוג הידיים יכול להשתנות בהתאם לסוג הפוקר שמשחקים בו.

לדוגמה, בכמה וריאציות של פוקר, הדחה עשויה להיות מדורגת גבוה יותר מאשר בית מלא. חשוב להכיר את חוקי המשחק הספציפי שמשחקים בו.

הבנת דירוג ידי פוקר

אולי תאהבו גם את

מהו ESIM ומהם היתרונות שלו 
מהו ESIM ומהם היתרונות שלו? 

הצורך בקישוריות מהירה ויעילה הפך כיום לחיוני יותר מתמיד. עם זאת, השימוש במכשירים ניידים בחו"ל עלול להיות יקר ומסובך עקב חיובי גלישה גבוהים וצורך בהחלפת

קראו עוד »